ZMIANY W PROGRAMIE „CZYSTE POWIETRZE”

9 sty, 2023 | Przechlewo

Nawet 136 tysięcy złotych dofinansowania na wymianę nieekologicznego pieca i ocieplenie budynku, można otrzymać w nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Zmiany obowiązują od 3 stycznia 2023 roku. Gmina Przechlewo zaprasza swoich mieszkańców do zapoznania się z nowymi zasadami i odwiedzenia swojego punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Znajduje się on w Urzędzie Gminy.

Wprowadzone w tym roku zmiany zwiększają limity dofinansowań o które można się ubiegać. Zmieniły się też progi dochodowe, od których uzależniona jest wysokość dotacji. Generalnie zasada jest taka, że im mniejsze dochody wnioskodawcy, tym większa przysługuje mu dotacja. Najwyższe wsparcie, które można przeznaczyć na kompleksową termomodernizację budynku (w tym także wymianę pieca i przeprowadzenie audytu energetycznego), wynosi 136.200 zł dla osób najmniej zarabiających. Najniższe wsparcie, przysługujące osobom bardziej zamożnym – to 66.000 zł.

Warto zapoznać się z tym programem – zachęca Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. – Od lat zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa we wszystkich programach proekologicznych. Dzięki temu zwiększamy atrakcyjność naszej gminy i sami żyjemy zdrowiej – dodaje wójt.

Gmina Przechlewo od lat postrzegana jest jako jedna z najbardziej ekologicznych na Pomorzu. To tutaj przed laty instalowano pierwsze w regionie przydomowe oczyszczalnie ścieków, a skanalizowanie gminy już 20 lat temu przekraczało wskaźnik 90 procent. Obecnie w gminie liczącej nieco ponad 6 tysięcy mieszkańców działa już ponad 300 instalacji fotowoltaicznych i solarnych. Panele dużej mocy zainstalowane są też na budynkach użyteczności publicznej.

 

 

grafika: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content