ZMIANY W PROGRAMIE „CZYSTE POWIETRZE”

5 cze, 2024 | Koczała

Nie na wszystkie kotły grzewcze i pompy ciepła będzie można otrzymać dofinansowanie w ramach Programu „Czyste Powietrze”. To efekt zmian, które wprowadzono 22 kwietnia 2024 r.

Chodzi o to, aby wyeliminować z rynku złej jakości kotły i pompy, które nie spełniają parametrów w zakresie efektywności energetycznej. Zgodnie z nowymi przepisami dofinansowanie otrzymają wyłącznie produkty znajdujące się na liście zielonych urządzeń i materiałów. Aby sprawdzić czy planowane do montażu urządzenie znajduje się na wyżej wspomnianej liście, można skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na stronie internetowej: https://lista-zum.ios.edu.pl/

Obecnie obowiązuje jeszcze okres przejściowy. Od 14 czerwca 2024 r. urządzenia nieznajdujące się na „zielonej liście” nie będą mogły być montowane.

Kolejną zmianą będzie możliwość otrzymania najwyższego poziomu dofinansowania wyłącznie na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub lokal mieszkalny wydzielony w budynku. Kolejne budynki będące własnością wnioskodawcy mogą uzyskać dofinansowanie wyłącznie na poziomie podstawowym.

Szczegółowe informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania, udzielane są w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, znajdującym się w Urzędzie Gminy w Koczale, w pok. Nr 7. Punkt prowadzi Renata Minda – tel. 59 857 40 68 lub 59 857 42 58.

 

grafika: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content