Średnio o 4 procent wzrosną przyszłoroczne podatki od nieruchomości w Gminie Sępólno Krajeńskie. Rada Miejska przyjęła już nowe stawki opłat. Po zmianach, od 1 stycznia właściciele nieruchomości mieszkalnych płacić będą rocznie 78 groszy za metr kwadratowy zajmowanej powierzchni. Właściciele firm za każdy metr kwadratowy nieruchomości w której prowadzą swoją działalność zapłacą 20,71 zł.

Wysokość podatków w Sępólnie Krajeńskim była utrzymywana na niezmiennym poziomie już od kilku lat. Teraz podnosimy je tylko o poziom planowanej inflacji – mówi Waldemar Stupałkowski, burmistrz miasta. Podwyżki dotyczą podatku od nieruchomości oraz opłaty za posiadanie psa. Podatek transportowy, jak zapewnia Ratusz – w tym roku nie będzie zmieniany.

Nie wiadomo natomiast jaka będzie ostateczna wysokość tak zwanego podatku śmieciowego. Gmina ogłosiła przetarg na odbiór i wywóz odpadów. Od jego wyników zależeć będą koszty utylizacji śmieci. Wówczas będzie można określić wysokość opłat, jaką co miesiąc ponosić będą mieszkańcy. Obecnie obowiązująca to 14 złotych od mieszkańca za odpady segregowane.

fot. serwissamorzadowy.eu