ZMIANA NA STANOWISKU WICEDYREKTORA KOCZALSKIEJ BIBLIOTEKI

8 lis, 2023 | Koczała

Anna Majkowska jest nowym wicedyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Koczale. Na tym stanowisku zastąpiła Helenę Pojasek, która przeszła na emeryturę. Nowa zastępczyni dyrektora objęła stanowisko z początkiem listopada.

Anna Majkowska pochodzi z Koczały. Dotychczas znana była jako lokalna społecznika. Prowadziła również własną działalność gospodarczą. Obecnie studiuje administrację publiczną. Jak zapowiada, swoją funkcję będzie pełniła na razie na czas określony, do powrotu z urlopu wychowawczego dyrektor Alicji Jankiewicz. Przez ten czas nie zrezygnuje również z organizacji wydarzeń, które stały się już tradycją koczalskiej biblioteki. Mowa tu m.in. o akcji „Czytanie na dywanie” dla dzieci. Niebawem pojawią się też oferty dla seniorów.

Z kolei Helena Pojasek, dotychczasowa wicedyrektor, przepracowała w koczalskiej bibliotece ponad cztery lata. Wcześniej pracowała w administracji szpitala. – Do biblioteki trafiłam niejako przypadkiem. Przyszłam na zastępstwo i zostałam tu aż do emerytury – śmieje się Helena Pojasek. Jak mówi dalej, emerytura będzie dobrym czasem na przeczytanie zaległych książek.

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (Helena Pojasek i Anna Majkowska)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content