ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W MUZEUM PRL – JUŻ W NIEDZIELĘ

6 cze, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Miłośnicy starej motoryzacji oraz stylu retro powinni w najbliższą niedzielę (12.06) przyjechać do Sępólna Krajeńskiego. W miejscowym muzeum PRL odbędzie się zlot pojazdów zabytkowych. Możliwe będzie także zwiedzanie niezwykle bogatej kolekcji przedmiotów sprzed 40, 50, a nawet 60 lat.

Sępoleńskie muzeum to placówka prywatna. Kilka lat temu stworzył ją Marcin Gulka, pasjonat starej motoryzacji oraz kolekcjoner przedmiotów używanych w okresie PRLu. Cyklicznie organizuje on też zloty zabytkowych samochodów i motocykli. Sam w swojej kolekcji ma już 30 pojazdów, w tym między innymi oryginalne wozy strażackie, milicyjne, a nawet karetkę pogotowia.

Okazją do obejrzenia całej kolekcji będzie niedzielny zlot, na który swój przyjazd zapowiedzieli podobni pasjonaci niemalże z całej Polski. – Myślę, że będzie co obejrzeć, będzie z kim porozmawiać. Gościem specjalnym tegorocznego zlotu będzie pan Marek Siudym, czyli Stefan Parzydlak z serialu „Zmiennicy”, więc to taka topowa postać filmów i seriali Stanisława Barei. No i oczywiście Muzeum PRL-u jest do obejrzenia. Zachwyca ono za każdym razem. Mamy m.in nowy box tematyczny – sklep. Wiele osób pewnie go jeszcze u nas tutaj nie widziało – mówi Marcin Gulka, dyrektor Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim.

Niedzielny zlot będzie trwał od godziny 11.00 do godziny 17.00. Pomorskie Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim znajduje się przy ulicy BOWiD, w bezpośrednim sąsiedztwie firmy Agroma.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content