ZIMOWE FERIE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

12 sty, 2019 | Sępólno Krajeńskie

Już od poniedziałku (14.01) w pięciu województwach w Polsce rozpoczynają się ferie zimowe. W pierwszej turze jest także województwo kujawsko – pomorskie. Sępoleńska oferta spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, tradycyjnie jest bardzo bogata. Organizatorami zimowego wypoczynku będą między innymi trzy instytucje miejskie: Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna.

W centrum kultury w dniach od 14 do 18 stycznia odbędą się „Magiczne ferie z Czarodziejem”. To zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. Poprowadzi je iluzjonista Łukasz Podymski. „Będzie on prezentował różne sztuczki karciane, manipulacje i triki, które na pewno wprowadzą w zdumienie naszych podopiecznych” – mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Zwieńczeniem zajęć będzie otwarty występ Łukasza Podymskiego. Odbędzie się on w piątek (18.01) o godzinie 11.00 w sali CKiS. Bilety w cenie 5 zł są do nabycia w sekretariacie placówki oraz poprzez stronę www.biletyna.pl

Ferie na sportowo organizuje natomiast Centrum Sportu i Rekreacji. Tam jak co roku organizowane są półkolonie dla dzieci. W pierwszym tygodniu ferii w zajęciach uczestniczyć będą uczniowie z roczników 2009 – 2011. W drugim tygodniu – roczniki 2006 – 2008. W programie: gry zespołowe oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Każdy uczestnik półkolonii otrzyma również dwa posiłki dziennie.

Ciekawą ofertę ma także Biblioteka Publiczna. Tam z kolei „akcja ferie” organizowana będzie w dniach od 21 do 25 stycznia. Zapisy na zajęcia przyjmowane są do 16 stycznia lub do wyczerpania limitu miejsc. Wpisowe – 50 zł. Oferta biblioteki skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Będą to warsztaty nawiązujące do szeroko rozumianego tematu magii. Będą magiczne talenty, magia teatru, magia nowych technologii oraz magia z najwyższej półki, czyli warsztaty z iluzjonistą.   

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content