„ZGRYWUS” W KOCZALE

31 mar, 2023 | Koczała

Dziesiątki młodych artystów już jutro (1.04) wystąpią w Koczale. Gminny Ośrodek Kultury będzie gospodarzem XXVI Finału Harcerskiego Festiwalu Form Artystycznych „Zgrywus”. Początek – godzina 10.00.

Harcerski Festiwal Form Artystycznych to wydarzenie, w którym swoje umiejętności prezentują młodzi wykonawcy, będący członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Impreza jest organizowana przez hufiec ZHP w Miastku, biorą w nim udział jednak harcerze i zuchy z całego regionu. Każdy z nich zaprezentuje u nas swoje umiejętności artystyczne – mówi Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale.

Będzie można usłyszeć nie tylko super piosenki, ale zobaczyć także tańce, skecze, kabarety i inne formy artystyczne, gdyż nie ma tutaj konkretnych kategorii. Każda drużyna może przedstawić to, w czym czuje się najlepiej – wyjaśnia Wysocka. Festiwal „Zgrywus” ma już sporą tradycję. W Koczale jednak zagości po raz pierwszy. Co roku jest on organizowany w różnych miejscowościach regionu, nigdy jednak występy finałowe nie odbywały się na deskach koczalskiego domu kultury. Gminę Koczała reprezentować będzie spora grupa zuchów i harcerzy.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content