ZGK Z SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO W RANKINGU FORBES`A

17 lut, 2017 | Sępólno Krajeńskie

32 miejsce na liście regionalnej oraz 447 na liście ogólnopolskiej – to wynik z jakim uplasował się sępoleński Zakład Gospodarki Komunalnej na liście Forbes – Diamenty 2017. W rankingu znała się też jeszcze jedna sępoleńska firma – Fabryka Mebli Biurowych MDD. Zajęła ona 96 miejsce na liście regionalnej i 1107 na liście krajowej.

Ranking „Diamenty miesięcznika Forbes” ogłaszany jest już od 10 lat. Ocenia on firmy z całego kraju, które najszybciej zwiększają swoją wartość. W tym roku na liście znalazły się 2373 przedsiębiorstwa. Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Sępólnie Krajeńskim został sklasyfikowany w grupie firm o przychodach od 5 do 50 mln zł. Wg danych za rok 2015, wartość spółki zwiększyła się o prawie 39 procent, przy zysku netto wynoszącym 398.557zł

„Bez wątpienia wpływ na to miały liczne inwestycje” – uważa Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Oceniany okres zbiegł się ogromnymi nakładami w infrastrukturę, co podnosi wartość spółki. Mowa tu o trwającej wtedy przebudowie oczyszczalni i stacji uzdatniania wody” – dodaje Burmistrz. Wszystko to kosztowało ponad 26 milionów złotych. Kolejne 7 milionów kosztowała wówczas także, budowa kanalizacji na odcinku Komierowo – Włościbórz – Trzciany – Skarpa.

Ranking został opracowany na podstawie danych finansowych firm. Sprawozdania takie są publikowane w Monitorze Polskim lub składane w KRS. Nagrodzone przedsiębiorstwa zostały także podzielone na trzy kategorie, w zależności od wysokości przychodów ze sprzedaży. Według statystyk, najszybciej rozwijającą się firmą w kraju jest „Intech sp. z o.o,” z Poznania. Przedsiębiorstwo w ciągu roku zwiększyło swoją wartość o prawie 400 procent. W województwie kujawsko – pomorskim, pierwsze miejsce w rankingu zajęła firma „Energia Group sp. z o.o” z siedzibą w Brzozie k. Bydgoszczy. Jej wzrost wartości oszacowano na poziomie 157 procent.

 

 

grafika: źródło – Forbes

Czytaj cały artykuł
Skip to content