ZEBRANIA SOŁECKIE W GMINIE SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

4 kwi, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Zakończył się cykl spotkań sołeckich i osiedlowych w Gminie Sępólno Krajeńskie. Co roku wiosną, władze samorządowe spotykają się z mieszkańcami każdego sołectwa oraz osiedla w mieście. W pierwszym kwartale odbywa się aż 26 takich posiedzeń.

Spotkania sołeckie to już wieloletnia tradycja. Na początku roku przedstawiciele władz samorządowych przyjeżdżają do każdej miejscowości. Tam w miejscach zwyczajowo przyjętych odbywają się spotkania z mieszkańcami. „Jest to okazja do wysłuchania ich problemów i potrzeb” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Te spotkania są jednym z ważniejszych elementów zarządzania w naszej gminie. Wszystkie wnioski, które są poruszane, są protokołowane. Potem w Urzędzie Miejskim je rozpatrujemy. Każdy samorząd dostaje potem także informacje zwrotną na jakim etapie jest sprawa” – dodaje Burmistrz. Podczas takich spotkań swoje sprawozdania z całorocznej pracy zdają też Rady Sołeckie oraz samorządy osiedlowe.

Spotkania są otwarte dla mieszkańców. Frekwencja bywa różna. Najczęściej uczestniczą w nich osoby bezpośrednio zainteresowane problemami własnej miejscowości czy osiedla. W Gminie Sępólno Krajeńskie są 24 sołectwa i 2 zarządy osiedli.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content