ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO COVID-19

27 lipiec, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Gmina Sępólno Krajeńskie zachęca swoich mieszkańców do szczepień przeciwko koronawirusowi. Obecnie odsetek w pełni zaszczepionych osób na jej obszarze to około 46%. Dla porównania w Bydgoszczy i Toruniu zaszczepiła się już ponad połowa mieszkańców. W Radziejowe na przykład jest to ponad 55%. W skali kraju najwięcej mieszkańców zaszczepiło się w Warszawie i Podkowie Leśnej. Tam wskaźnik ten przekroczył już 60%.

W Sępólnie Krajeńskim nadal działają punkty szczepień. Czynny jest też punkt mobilny w którym można się zaszczepić preparatem jednodawkowym. Możliwości są zatem nieograniczone.

– Apelujemy do wszystkich aby zaszczepić się, ochronić się przed chorobą, przyłożyć się do tego, że powrócimy do czasów normalnych, gdzie będziemy mogli normalnie się spotykać, funkcjonować, pracować i żyć tak jak to było przed pandemią. Jedynym sposobem powrotu do normalności wydaje się, że są szczepienia – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zachętą dla gmin, które wykażą największy odsetek zaszczepionych mieszkańców, są rządowe gratyfikacje finansowe. Po 100 tysięcy złotych otrzyma 500 pierwszych gmin, w których odsetek zaszczepionych mieszkańców przekroczy poziom 67%. Gmina z najwyższym wskaźnikiem w kraju otrzyma dodatkowo 2 mln zł. Do tego będą nagrody w wysokości 1 mln zł dla gmin z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w każdym z byłych 49 województw.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content