ZAPRASZAMY NA PRZEGLĄD SYGNAŁÓW MYŚLIWSKICH

27 kwi, 2018 | Przechlewo

Już w najbliższą sobotę (28.04) w Przechlewie odbędzie się XXVII Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha. Jest to wydarzenie w którym biorą udział miłośnicy myślistwa niemalże z całego kraju.

Uczestnicy wydarzenia rywalizować będą w kilku kategoriach. Sygnały myśliwskie prezentowane są na tradycyjnych rogach myśliwskich. Zwycięzca tej części przeglądu otrzyma fotel wykonany z rogów. Będą też prezentacje wierszy i piosenek o tematyce łowieckiej. „Nasz konkurs jest jednym z najstarszych w regionie. Co roku biorą w nim udział zawodnicy z różnych części Polski. Są to najczęściej muzycy, myśliwi, leśnicy i uczniowie szkół leśnych”  – mówi Stanisław Czapiewski, organizator wydarzenia.

W tym roku rywalizację rozpocznie parada uczestników, która przejdzie ulicami Przechlewa w sobotę o godzinie 12.00. Od 13.00 w restauracji „Podano do Stołu” rozpoczną się przesłuchania konkursowe w kategorii sygnały myśliwskie.

W niedzielę o 9.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Przechlewie odprawiona zostanie uroczysta msza w oprawie rogów myśliwskich. Przesłuchania w kategoriach wiersz, piosenka i muzyka myśliwska, rozpoczną się o 10.15 w Domu Kultury. Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów odbędzie się o godzinie 14.00 w restauracji „Podano do stołu”.

Impreza jest otwarta dla publiczności. Wstęp jest bezpłatny. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Wójt Gminy Przechlewo – Andrzej Żmuda Trzebiatowski.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content