ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE W PRZECHLEWIE

10 wrz, 2019 | Przechlewo

Już w najbliższą sobotę (14.09) w Przechlewie odbędą się dożynki gminne. Na święto plonów zapraszamy nie tylko rolników, ale także wszystkich mieszkańców regionu.

Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza Święta, która zostanie odprawiona o godzinie 15.00 w kościele p.w. Św. Anny w Przechlewie. Następnie korowód dożynkowy przejdzie sprzed kościoła na stadion. Tam odbywać się będzie dalsza część uroczystości. W korowodzie zaplanowano barwny pokaz bryczek konnych oraz paradę ciągników. Zainteresowani, chcący zaprezentować swój pojazd w paradzie – powinni zgłosić się wcześniej do pani Elżbiety Baran – dyrektora Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Placówka przyjmuje zapisy chętnych i udziela informacji technicznych.

Oficjalne otwarcie dożynek odbędzie się o godzinie 16.30 na stadionie. Później odbędzie się tam turniej sołectw. Od 19.00 rozpoczną się koncerty. Tegorocznymi gwiazdami będą zespoły: Skalars i Soleo. Całość zakończy zabawa taneczna, która rozpocznie się o godzinie 21.00.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content