Fanatic, Luka Rosi, Andrea Lattari – to gwiazdy tegorocznych Dni Przechlewa. Świętowanie potrwa od piątku do niedzieli (12-14.07). Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Tegoroczne Dni Przechlewa zainauguruje piłkarski Turniej Dzikich Drużyn. Odbędzie się on w piątek 12 lipca o godzinie 15.30 na Orliku przy Szkole Podstawowej w Przechlewie. O 17.00 odbędzie się prezentacja ścieżki rowerowej zbudowanej w ramach projektu „100 kilometrów trasy rowerowej na 100-lecie niepodległości” – start plaża OSiR. O 18.00 fitness – również na plaży.

W sobotę – 13 lipca – o godzinie 11.00 startuje Runda Przechlewska. To zawody biegowe rozgrywane na dystansie 10 kilometrów. O 14.00 na stadionie przy ulicy Szkolnej rusza blok imprez kulturalno – rekreacyjnych. W programie między innymi turniej sołectw w dwa ognie, konkurs na najlepsze ciasto drożdżowe oraz występy artystyczne. O 21.00 gwiazda wieczoru – zespół Fanatic. Całość zakończy zabawa taneczna.

W niedzielę – 14 lipca – o godzinie 11.00 odbędzie się turniej brydżowy o Puchar Wójta Gminy Przechlewo. Zawody rozegrane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

„Na święto naszej gminy zapraszamy nie tylko mieszkańców, ale także turystów przebywających w tym czasie w naszym regionie”  – mówi Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

fot. serwissamorzadowy.eu