ZAPRASZAMY NA DZIEŃ ADWENTOWY

14 gru, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Już w najbliższą sobotę (16.12) w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Dzień Adwentowy. To lokalna tradycja, swoją formą przypominająca Jarmarki Bożonarodzeniowe. W jednym miejscu spotykają się kupcy handlujący ozdobami i akcesoriami świątecznymi oraz artyści tworzący bożonarodzeniowy nastrój.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 na targowisku Mój Rynek. Będą liczne stoiska sprzedawców, a także scena, na której zaprezentują się zaproszeni artyści. Największą atrakcją będzie prawdziwa, góralska kapela.  „Będą też świąteczne życzenia od władz miasta oraz zaproszenie do wspólnego śpiewania kolęd” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Na scenie zaprezentuje się także chór Cecylia oraz podopieczni kół zainteresowań działających przy CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Będzie też występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, dzieci z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie oraz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Tegoroczny Dzień Adwentowy jest organizowany już po raz dwunasty.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content