ZAPRASZAMY NA BIEG ULICZNY IM. KAJETANA BĄGORSKIEGO

22 wrz, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Nieco ponad tydzień pozostało do kolejnej edycji Biegu Ulicznego im. Kajetana Bągorskiego. Impreza jak co roku odbędzie się w Sępólnie Krajeńskim. Zapisy uczestników są przyjmowane do 27 września. Sam wyścig wystartuje 1 października.

Zawody organizowane są już po raz 16-ty. Wcześniej była to impreza wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Dzisiaj rywalizują w niej nie tylko mali sportowcy, ale także dorośli. Wstępem do całego wydarzenia będą zmagania uczniów. Te odbędą się w piątek (29.09) o godzinie 10.00.

Wyścig dla dorosłych wystartuje natomiast w niedzielę (1.10) o godzinie 12.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania odcinek o długości 10 kilometrów, wiodący ulicami Sępólna Krajeńskiego. Start i meta będą zlokalizowane na terenie Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Chojnickiej. Zawodnicy pobiegną w kierunku plaży, potem promenadą nad jeziorem, następnie ulicami: Jeziorna, Podgórna, Wojska Polskiego, Turystyczna, Kwiatowa, Sadowa, Polna, Plażowa, Orzeszkowej, Słoneczna, Sawickiej i Krasickiego. Zapisy są przyjmowane poprzez elektroniczną platformę: https://elektronicznezapisy.pl/event/1960.html

Wszyscy zawodnicy biorący udział w imprezie otrzymają pamiątkowe medale. Na najlepszych czekać będą dodatkowo puchary i wartościowe bony towarowe. Dodatkową atrakcją będą nagrody rzeczowe losowane wśród uczestników biegu. Wśród nich są 32 calowe telewizory. Będzie można je wygrać niezależnie od zajętego miejsca.

„Bieg uliczny im. Kajetana Bągorskiego już na dobre wpisał się w lokalną tradycję sportową. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie nawet 200 zawodników” – mówi Marek Chart, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Z powodu imprezy w niedzielę (1.10), w godzinach od 12.00 do 14.00 w centrum Sępólna Krajeńskiego mogą występować utrudnienia w ruchu pojazdów. Część trasy biegowej wiedzie bowiem ulicami miasta.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content