ZAPLECZE SPORTOWE NA STADIONIE – WIEMY JAKI BĘDZIE TO BUDYNEK

4 gru, 2020 | Przechlewo

Znana jest już wizualizacja obiektu sportowego, który powstanie przy stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Będzie to zupełnie nowy obiekt przeznaczony dla grup sportowych, trenerów i opiekunów. Będzie on pełnił też inne funkcje.

– Projektujemy budynek z szatniami, z przeszkloną kawiarnią, z siłownią i jeszcze z kilkoma atrakcjami, które będą się wewnątrz znajdowały. Będzie to obiekt spełniający wysokie standardy. Myślę, że mieszkańcy i osoby, które będą korzystały z tego obiektu, będą zaskoczone jego funkcjonalnością – mówi Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski. Wewnątrz nowego budynku znajdą się też pokoje do wynajęcia dla drużyn sportowych lub kolonii. Będzie to obiekt otwarty na sportowców wszystkich dyscyplin.

Wizualizacja obiektu jest już znana. Pełna dokumentacja techniczna ma być gotowa na przełomie stycznia i lutego. Wówczas gmina rozpocznie starania o pozyskanie środków na dofinansowanie budowy obiektu. Jeżeli pieniądze uda się pozyskać w roku 2021, budowa będzie mogła ruszyć w ciągu kilku tygodni od podpisania umowy. Wówczas obiekt byłby gotowy na przełomie roku 2022 i 2023. Koszt budowy szacowany jest na około 5 milionów złotych.

 

 

grafika: UG w Przechlewie

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content