ZAPISY NA RUNDĘ PRZECHLEWSKĄ

4 lip, 2018 | Przechlewo

Jeszcze tylko do niedzieli (8.07) przyjmowane będą zapisy chętnych do udziału w tegorocznej Rundzie Przechlewskiej. To bieg uliczny, którego trasa wiedzie ulicami tej miejscowości. Same zawody odbędą się w sobotę – 14 lipca.

Organizatorzy przewidują start maksymalnie 250 zawodników. Jest to już druga edycja tej imprezy. W poprzedniej wzięło udział 200 osób, choć chętnych było dużo więcej. Stąd decyzja o zwiększeniu limitu uczestników – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie.

Wyścig rozgrywany jest na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiedzie ulicą Człuchowską, Jeziorną, ścieżką wzdłuż jeziora Przechlewskiego oraz ulicą Rzeczenicką. Zgłaszać się można zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wprowadzają klasyfikację drużynową. Zespół chcący wziąć w niej udział musi się składać z trzech osób (2 mężczyzn + 1 kobieta lub 2 kobiety + 1 mężczyzna). Zapisy są przyjmowane elektronicznie poprzez stronę: http://domtel-sport.pl/

Jeżeli będą jeszcze wolne miejsca, organizatorzy zapowiadają możliwość zapisania się na miejscu, w dniu imprezy. „Podkreślamy, tak będzie tylko wtedy, gdy limit zgłoszeń elektronicznych nie przekroczy 250 osób” – dodaje Szopiński.

W związku z organizacją imprezy, w sobotę – 14 lipca w Przechlewie mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu. W godzinach od 11.00 do 12.40 zamykane dla ruchu samochodowego będą ulice: Człuchowska na odcinku od plaży OSiR do kościoła Św. Anny oraz ulica Rzeczenicka i Jeziorna. Objazd tych miejsc będzie możliwy drogami alternatywnymi. Ruchem kierować będą służby porządkowe. Dokładne mapy objazdów zostaną opublikowane na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej gminy Przechlewo: www.przechlewo.pl.

Runda Przechlewska będzie jednym z punktów programu tegorocznych Dni Przechlewa.

 

 

fot: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content