Są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy rekreacyjne i wycieczki organizowane w okresie ferii przez Gminną Bibliotekę i Centrum Kultury w Przechlewie. To oferta skierowana do dzieci i młodzieży. 11 lutego w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Ze względów organizacyjnych zapisy chętnych są przyjmowane jednak tylko do 4 lutego.

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury jak co roku przedstawia bogata ofertę atrakcji. Oprócz zajęć stacjonarnych organizowanych w Domu Kultury w Przechlewie, zajęcia odbywać się będą także w świetlicach wiejskich. Jedną z atrakcji mają być wyjazdy zorganizowane. „Jest wyjazd do kręgielni, jest wyjazd do kina, jest wyjazd do strefy tańca i fitnessu, do Muzeum II Wojny Światowej, do teatru Muzycznego w Toruniu” – wylicza Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Przechlewie. Będzie też tradycyjna Nocka w Domu Kultury. Na te zajęcia wymagane są wcześniejsze zapisy i dokonanie odpowiednich wpłat. Ich wysokość jest uzależniona od rodzaju wyjazdu lub atrakcji.

Pozostałe zajęcia, w tym także zajęcia świetlicowe, nie wymagają wcześniejszych zapisów. Są one także bezpłatne. W programie między innymi gry i zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty kulinarne i dyskoteki. Szczegóły na stronie: https://przechlewo.naszabiblioteka.com/

fot: serwissamorzadowy.eu