ZABORSKA OLIMPIADA SPORTOWA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

10 wrz, 2022 | Brusy

Już w najbliższą środę (14.09) na stadionie w Brusach odbędzie się Zaborska Olimpiada Sportowa Osób z Niepełnosprawnościami. W wydarzeniu weźmie udział około 100 zawodników z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Początek rywalizacji – godzina 9.30.

Sportowcami, którzy staną do rywalizacji, są osoby z niepełnosprawnościami, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy.

– Dla zawodników przygotowaliśmy pięć konkurencji indywidualnych oraz dwie grupowe. Są to: skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, bieg na 100 metrów i jedna konkurencja dla osób poruszających się na wózkach, czyli tor przeszkód. W dyscyplinach grupowych będzie sztafeta oraz przeciąganie liny – mówi Natalia Landowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach. Jak dodaje dalej, w imprezie chodzi przede wszystkim o integrację zawodników i dobrą zabawę. Zawody będą otwarte dla publiczności.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” w Brusach. Współorganizatorami są: Gmina Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach i Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach. Olimpiada jest finansowana ze środków otrzymanych w ramach konkursów grantowych organizowanych przez Gminę Brusy i Powiat Chojnicki.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content