36 koni wraz jeźdźcami wystąpiło podczas tegorocznej edycji Towarzyskich Zawodów Jeździeckich w skokach przez przeszkody w Przechlewie. Impreza ta była organizowana już po raz 32.

Zawodnicy biorący udział w wydarzeniu to w większości amatorzy. Reprezentują oni kluby jeździeckie z całego Pomorza. Rywalizują w czterech klasach: LL mini, LL, L, oraz L1. Poszczególne klasy różnią się nie tylko trudnością przejazdu, ale przede wszystkim wysokością przeszkód. W tym roku najmłodszym uczestnikiem zawodów był 9-letni Przemek Pająk reprezentujący Stowarzyszenie Jeździeckie „Pasja”

WYNIKI ZAWODÓW:

Kategoria – LL MINI (wysokość przeszkód – 60 cm)

1.            Tadeusz Kozakiewicz – UKJ Niekłonice

2.            Danuta Dąbrowska – SJ Pasja

3.            Aleksandra Hoppe – JKS Karolewko

Kategoria – LL (wysokość przeszkód – 90 cm)

1.            Paula Wiśniewska – JKS Karolewko

2.            Paula Wiśniewska – JKS Karolewko (zawodniczka zaliczyła dwa najlepsze przejazdy, czym zajęła pierwsze i drugie miejsce)

3.            Jolanta Kucharska – bez przynależności klubowej

Kategoria – L (wysokość przeszkód – 100 cm)

1.            Klaudia Mańska – JKS EWRO

2.            Tadeusz Kozakiewicz – UKJ Niekłonice

3.            Edyta Michalik – KJ Hubal

Kategoria – L1 (wysokość przeszkód – 105 cm)

1.            Tadeusz Kozakiewicz – UKJ Niekłonice

2.            Klaudia Mańska – JKS EWRO

3.            Agnieszka Kiedrowska – JKS Karolewko

W przyszłym roku przechlewskie zawody odbędą się ponownie 15 sierpnia. Będzie to ich 33 edycja. Organizatorzy rozważają jednak zmianę formuły wydarzenia. Zamiast zawodów towarzyskich planuje się zorganizowanie w Przechlewie zawodów regionalnych. Oznacza to większą ilość zawodników oraz daje możliwość przeprowadzenia jeszcze bardziej widowiskowych konkurencji. Takie zawody odbywają się także pod auspicjami Polskiego Związku Jeździeckiego. Ostateczne decyzje zapadną jeszcze w tym roku.