XXIX TOWARZYSTKIE ZAWODY JEŹDZIECKIE – WYNIKI

16 sie, 2016 | Przechlewo

Rekordowa ilość zawodników i kibiców uczestniczyła w tegorocznych Towarzyskich Zawodach Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody w Przechlewie. Na starcie stanęło ponad 60 zawodników. Kibiców było prawie 1000. Przechlewskie zawody to obecnie jedna z najbardziej popularnych i prestiżowych imprez tego typu na Pomorzu.

Zawodnicy rywalizowali w 4 klasach. Każda o rosnącym stopniu trudności. Najłatwiejsza to klasa LL MINI. Tu przeszkody są ustawione na wysokości do 60cm. W tej grupie zawodników startują początkujący jeźdźcy i konie, rozpoczynające starty w zawodach. Nierzadko nie są to nawet konie sportowe, lecz niewielkie kuce. Aby zdobyć pierwsze miejsce, wystarczy przejechać bezbłędnie parkur (tor przeszkód) i nie przekroczyć wyznaczonej przez sędziów normy czasu. W tym roku udało się to aż 7 zawodnikom. Wszyscy oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Kolejnymi konkurencjami  były skoki przed przeszkody w klasach LL (90cm), L (100cm) oraz L1 (105cm).

Wyniki przedstawiały się następująco:

 

KLASA LL

I – Wanessa Kasprzak – nie związana z żadnym klubem jeździeckim,

II – Joanna Wiśniewska – Stajnia Zagórze Jastrowie,

III – Wiktoria Sawicka – KJ Hubal Wierzchowo – Dworzec,

 

KLASA L

I – Daria Maciejaszek – Ranczo Pogórze,

II – Wanessa Kasprzak – nie związana z żadnym klubem jeździeckim,

III – Aleksandra Tykarska – HKS Lotna Słupsk,

 

KLASA L1

I – Daria Maciejaszek – Ranczo Pogórze,

II – Zofia Synoradzka – KJ Hubal Wierzchowo – Dworzec,

III – Emilia Kostrzewska – JKS Bukowiec Świdwin,

 

Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali puchary oraz nagrody pieniężne. Tytuł najmłodszego zawodnika turnieju oraz okolicznościową statuetkę, przyznano 9 letniej Neli Tarnowski – Juneborg z JKS Karolewko. Zawodniczka trenuje jeździectwo od 3 lat.

Za rok, Gmina Przechlewo będzie gospodarzem jubileuszowych – 30 Towarzyskich Zawodów Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody. Swój udział w imprezie zapowiedziały też ekipy zagraniczne. Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Mateusz Sztandur.

Czytaj cały artykuł
Skip to content