XXIII POWIATOWY TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

5 lis, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Od jutra w całym powiecie sępoleńskim rusza Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku mottem akcji są słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Od siebie trzeba wymagać najwięcej”.  Koncerty, wystawy i gry edukacyjne organizowane będą w różnych miejscach w regionie.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie zainaugurowany zostanie w niedzielę (7.11) o godzinie 15.00 w Lutowie. Na placu przed Wiejskim Domem Kultury będzie można obejrzeć wystawę „Wyszyński i Wojtyła gramatyka życia”. Godzinę później w sali domu kultury rozpocznie się spotkanie wielopokoleniowe.  

Również w niedzielę, ale o godzinie 16.00 na placu przed Wiejskim Domem Kultury w Wałdowie, otwarta zostanie inna wystawa. „Tak powstała niepodległa”, bo taki tytuł będzie ona nosiła, zaprezentuje wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości.

Wystawę „Wyszyński i Wojtyła gramatyka życia”, oglądać będzie można także w Kawlach w poniedziałek (8.11), a we wtorek (9.11) w Skarpie. Tam też później odbędą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

W środę (10.11) w CKiS w Sępólnie Krajeńskim – warsztaty tworzenia aniołów z masy solnej. Początek – godzina 16.00. W tym samym czasie w świetlicy w Wysokiej Krajeńskiej – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Czwartek (11.11) to Narodowe Święto Niepodległości. Całość o godzinie 9.00 zainaugurują uroczystości patriotyczne przed Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. O 10.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Druga część obchodów narodowego święta rozpocznie się o godzinie 16.00 na Placu Wolności. W programie między innymi wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W piątek (12.11) w świetlicy w Wałdówku, spotkanie poświęcone postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podobne spotkanie odbędzie się także w Iłowie. W Wiśniewce będzie można obejrzeć wystawę „Polskie Symbole Narodowe”, a w Komierowie aż dwie wystawy poświęcone postaciom Stefana Wyszyńskiego i Józefa Piłsudskiego. Wszystkie wydarzenia rozpoczną się o godzinie 16.00.

W sobotę (13.11) o 14.00 w Teklanowie – Wspomnienia o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o 15.00 w Zalesiu – gra edukacyjna, a o 14.00 w Radońsku – wystawa „Ojcowie Niepodległości” oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Finał Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się w niedzielę (14.11) o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wówczas otwarte zostaną dwie wystawy okolicznościowe. Będzie je można oglądać w holu CKiS. W sali  widowiskowo-kinowej odbędzie się także projekcja filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie można obejrzeć za darmo, jednak wcześniej trzeba pobrać wejściówkę. Są już one dostępne w sekretariacie CKiS oraz w internecie na portalu: biletyna.pl

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content