WYMIEŃ PIEC NA EKOLOGICZNY – BĘDĄ DOPŁATY

31 mar, 2017 | Przechlewo

Jeszcze przez tydzień (do 7 kwietnia) mieszkańcy Gminy Przechlewo mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów wymiany pieców centralnego ogrzewania. Można starać się o pomoc w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

W całym programie chodzi o to aby zachęcić mieszkańców do wymiany starych pieców węglowych na ekologiczne, opalane gazem, olejem opałowym, biomasą lub z wykorzystaniem innych odnawialnych źródeł energii. Dotyczy to właścicieli budynków, w których wciąż są zainstalowane stare urządzenia grzewcze. „W przygotowywanym programie będzie można otrzymać refundację w wysokości do 35 procent wartości zakupu i wymiany nowego pieca, przy czym nie może to być więcej niż 5 tysięcy złotych” – wyjaśnia Anna Czarnecka – Myszka z Urzędu Gminy w Przechlewie.

Na podstawie zebranych od mieszkańców podań, zostanie opracowany  wspólny wniosek, który trafi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Decyzja o tym jaka pula pieniędzy trafi do gminy Przechlewo, zapadnie w czerwcu. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Gminy Przechlewo. Wzory formularzy są do poprania na miejscu oraz na stronie internetowej Gminy Przechlewo: www.przechlewo.pl

 

 

fot: UG Przechlewo

Czytaj cały artykuł
Skip to content