WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – BĘDĄ ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

31 paź, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Z powodu budowy ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, w dniu 1 listopada w Sępólnie Krajeńskim można spodziewać się sporych utrudnień w ruchu. Ratusz zaleca korzystanie z komunikacji publicznej. Ci, którzy wybiorą się na cmentarze samochodami powinni wcześniej zapoznać się z możliwościami dojazdu do nekropolii.

Nie zmieni się organizacja ruchu przy samych cmentarzach. Drogi wjazdowe i wyjazdowe, a także parkingi będą urządzone tak, jak w latach poprzednich. Zmiany nastąpią natomiast na drogach w centrum miasta. Wszystko przez budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Odrodzenia i Popiełuszki.

W dniu Wszystkich Świętych ruch wahadłowy na ulicy Kościuszki zostanie zniesiony. Droga ta będzie przejezdna w obu kierunkach. Nie będzie za to wjazdu na to skrzyżowanie od ulicy Popiełuszki i Odrodzenia. Dojazd do dużego cmentarza możliwy będzie od ulicy Młyńskiej i Niechorskiej.

Przy małym cmentarzu ruch organizowany będzie tak, jak w latach poprzednich. Dodatkowe miejsca parkingowe powstaną na ulicy Bajkowej. Obecnie trwa tam jeszcze remont, lecz na 1 listopada prace drogowe będą na tyle zaawansowane, iż możliwy będzie przejazd tą ulicą. Wyjazd z ulicy Bajkowej możliwy będzie ulicą Sportową i Chojnicką.

– Ci, którzy nie muszą, niech korzystają ze specjalnie przygotowanej na ten dzień bezpłatnej komunikacji publicznej – apeluje burmistrz Waldemar Stupałkowski. –  Warto zostawić samochód na posesji i wybrać komunikację miejską. Jest to sprawniejsze i wbrew pozorom wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie musimy się martwić tym jak dojechać do cmentarza i gdzie znaleźć miejsce postojowe – dodaje burmistrz.

Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu oraz godzin i tras kursowania komunikacji autobusowej będą dostępne na stronie internetowej Gminy Sępólno Krajeńskie oraz na tablicach ogłoszeń.

 

fot. serwissamorzadowy.eu (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content