WÓZ DLA OSP BRUSY BĘDZIE OFICJALNIE PRZEKAZANY DRUHOM

27 lis, 2021 | Brusy

Choć jest już w służbie od prawie roku, teraz doczeka się on oficjalnego przekazania. Mowa o wozie strażackim, który gmina otrzymała w nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie „Bitwa o Wozy”. Uroczystość przekazania pojazdu dla OSP w Brusach odbędzie się w poniedziałek (29.11) o godzinie 15.00 przed remizą tejże jednostki.

Ogłoszony w 2020 roku plebiscyt „Bitwa o Wozy” premiował te gminy, w których zanotowano najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich. Klasyfikację prowadzono w 49 regionach, zgodnie z dawnym podziałem administracyjnym. Brusy znalazły się w grupie samorządów z dawnego województwa bydgoskiego. Dzięki zaangażowaniu wyborców, gmina zajęła w swoim regionie pierwsze miejsce i otrzymała 800 tysięcy złotych nagrody z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Nasi mieszkańcy, bruszanie, aktywnie wzięli udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. Ta frekwencja wyniosła prawie 72 procent. W Polsce frekwencja wynosiła ponad 68 procent. Gminy, które zgodnie ze starym podziałem administracyjnym sprzed roku 1999, gdzie ta frekwencja była najwyższa, otrzymały środki finansowe na zakup samochodu strażackiego. Tak naprawdę to jest pojazd, który jest własnością naszych mieszkańców, zwłaszcza tych mieszkańców, którzy wzięli udział w wyborach, którzy zapewnili tak wysoką frekwencję – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Wóz bojowy, który otrzymali strażacy z Brus, to samochód typu średniego. Jest on wykorzystywany nie tylko w akcjach gaśniczych, ale także w ratownictwie drogowym. Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć z bliska ów pojazd, a także uczestniczyć w ceremonii jego oficjalnego przekazania, zapraszamy w poniedziałek (29.11) do Brus.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content