WOŚP W PRZECHLEWIE – ZAPOWIEDŹ WYDARZEŃ

14 sty, 2017 | Przechlewo

Już od godziny 7.00 rano w niedzielę (15.01), 25 wolontariuszy kwestować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przechlewie. Ta niewielka gmina już od wielu lat przyłącza się do ogólnopolskiej akcji. Jak co roku będą tam koncerty, licytacje i wydarzenia sportowe.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przechlewie zainauguruje bieg uliczny pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Wystartuje on o godzinie 10.00. W tym samym czasie, przed Gminnym Centrum Kultury zaparkuje krwiobus. Wszyscy chętni, którzy chcieliby honorowo oddać krew, będą mogli to zrobić do godziny 14.00.

O 15.00 rozpocznie się zabawa w sali GCK. „Będą koncerty, licytacje, grill i mnóstwo atrakcji” – zapewnia Paweł Szymański, szef przechlewskiego sztabu WOSP. Całość zakończy o godzinie 20.00, tradycyjne światełko do nieba. Wśród największych atrakcji możliwych do wylicytowania w Przechlewie, będzie oryginalna piłka z turnieju  „EURO 2016” z autografem Łukasza Fabiańskiego. Będzie też koszulka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejscową tradycją jest to, że kupuje ją zawsze ta sama osoba, oferując za ten gadżet zawrotne sumy. Pan Marek, zwycięzca corocznych licytacji WOSPowych koszulek, ma ich już w swojej kolekcji kilkanaście egzemplarzy. Każda pochodzi z innego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

fot: UG Przechlewo

Czytaj cały artykuł
Skip to content