WIZYTA WOJEWODY POMORSKIEGO W PRZECHLEWIE [GALERIA]

23 sty, 2022 | Przechlewo

Prawie 14 milionów złotych rządowych dofinansowań na inwestycje otrzymała w ubiegłym roku Gmina Przechlewo. Część zadań jest już wykonanych. Pozostałe, albo są w realizacji, albo ich budowa rozpocznie się niebawem. Największe inwestycje, w minioną środę wizytowali – Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich oraz Poseł na Sejm RP, Aleksander Mrówczyński.

Kluczowymi i najdroższymi tegorocznymi inwestycjami są: budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz budowa Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego dla osób starszych i niepełnosprawnych. Realizacja obu zadań rozpoczęła się w ubiegłym roku. Remiza ma kosztować 4,6 mln zł, z czego 3 mln to dofinansowanie rządowe. Budowa centrum to z kolei koszt 2,9 mln zł, a otrzymane dofinansowanie to 2 miliony złotych. Obie inwestycje są już realizowane. Będą one gotowe jeszcze w tym roku.

Wiosną ruszy trzecie duże zadanie, na które samorząd Przechlewa otrzymał 4,25 mln złotych dotacji z rządowego programu Polski Ład. Mowa o rozbudowie Przedszkola Gminnego. Drugim zadaniem, dofinansowanym z tego samego programu jest modernizacja Puntu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Prace związane z tą inwestycją będą realizowane w tym roku. Kolejne 1,8 mln zł zasili natomiast budżet inwestycji zakładającej rozbudowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Miroszewie i Przechlewie

0,5 mln zł to środki przyznane gminie przez wojewodę pomorskiego na inwestycje związane z przeciwdziałaniem pandemii Covid-19. Decyzja o podziale tych pieniędzy będzie podjęta w tym roku.

Siódmą i ósmą inwestycją dofinansowaną w ubiegłym roku ze środków rządowych w gminie Przechlewo, były budowy dróg. Pierwsza z nich powstała w miejscowości Rudniki, druga to ulica Szkolna w Przechlewie. Oba zadania są już zrealizowane.

W tym roku gmina będzie zabiegała o kolejne środki z budżetu centralnego. Na liście zadań oczekujących na dofinansowanie jest między innymi modernizacja stadionu wraz z budową tam nowego obiektu stanowiącego zaplecze sanitarno – sportowe. 

 

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content