WIRTUALNY SPACER PO PRZECHLEWIE

30 gru, 2016 | Przechlewo

Jak wygląda centrum Przechlewa, gdzie znajdują się najcenniejsze jego zabytki i jak wygląda na przykład wnętrze żłobka. To wszystko, bez wychodzenia z domu, można już zobaczyć w sieci. Gmina uruchomiła platformę internetową, dzięki której możliwa jest wirtualna podróż po miejscowości.

Aplikacja powstała przede wszystkim w celu monitorowania procesu tworzenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Dzięki niej mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić postęp prac i podglądać proponowane rozwiązania. Dodatkową funkcją jest wizualizacja miejscowości, przygotowana tak, iż przypomina ona wirtualny spacer. „Oprócz tego można obejrzeć Przechlewo z lotu ptaka i zajrzeć do wnętrza najważniejszych instytucji i zabytków” – mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych i promocji Gminy Przechlewo.

Platforma internetowa ma być także uzupełnieniem oferty turystycznej gminy. W przyszłości plany i zdjęcia będą uzupełniane także o teren gminy oraz najważniejsze jej atrakcje turystyczne.

Aplikacja jest dostępna pod adresem: www.vtour.pl/vt/przechlewo/. Wirtualny przewodnik po Gminie Przechlewo powstał w ramach projektu grantowego pn. „Nowa jakość konsultacji społecznych w planowaniu przestrzennym”.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content