WIOSENNE TARGI OGRODNICZE PRZECHLEWO 2022 – ZNAMY TERMIN

24 paź, 2021 | Przechlewo

23-24 kwietnia 2022 roku – w tych dniach na lotnisku w Sąpolnie w gminie Przechlewo odbędą II Wiosenne Targi Ogrodnicze – Przechlewo 2022. Jest to jedna z największych imprez targowych na Pomorzu. Organizatorzy spodziewają się, że przez dwa dni może odwiedzić ją nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Pierwsze targi organizowane przez Gminę Przechlewo odbyły się w kwietniu 2019 roku. Później pandemia pokrzyżowała wszystko. Edycje 2020 i 2021 trzeba było odwołać. – Wiosną 2022 roku powrócimy do organizacji przedsięwzięcia. Ustaliliśmy, że będzie to przedostatnia sobota i niedziela kwietnia – zapowiada Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

W pierwszych targach organizowanych na lotnisku w Sąpolnie swoje towary prezentowało ponad 100 wystawców niemalże z całej Polski. Do drugiej, odwołanej ostatecznie edycji, zgłosiło się jeszcze więcej chętnych. Można się zatem spodziewać, że w kwietniu 2022 roku zainteresowanie wśród wystawców będzie równie wysokie. To z kolei przełoży się na dużą ilość zwiedzających

– Wydarzenie jest adresowane nie tylko do mieszkańców, czy rolników, ale także do wszystkich pasjonatów ogrodnictwa, którzy chcą coś nowego dosadzić w swoim ogrodzie, chcą coś zakupić na swój balkon, chcą pooglądać nowe odmiany kwiatów, roślin. Myślę, że jest to wydarzenie dla każdego – dodaje wójt.

Wiosenne Targi Ogrodnicze to także prezentacje maszyn i technologii stosowanych w ogrodnictwie i rolnictwie. Są też Koła Gospodyń Wiejskich oraz imprezy towarzyszące. Na przyszły rok organizatorzy zapowiadają także liczne atrakcje rozrywkowe dla dzieci i dorosłych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content