WIOSENNE TARGI OGRODNICZE PRZECHLEWO 2022 – RUSZYŁY ZAPISY

1 mar, 2022 | Przechlewo

Ponad 200 wystawców z branży ogrodniczej i rolnej spodziewają się organizatorzy tegorocznych Wiosennych Targów Ogrodniczych w Sąpolnie koło Przechlewa. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia na tamtejszym lotnisku. Zapisy wystawców, chętnych do zaprezentowania swoich towarów – już ruszyły.

Wiosenne Targi Ogrodnicze organizowane będą po raz drugi. Pierwsze odbyły się w roku 2019 i odniosły ogromny sukces. Przez dwa dni odwiedziły je dziesiątki tysięcy zwiedzających. Było też ponad 200 wystawców niemalże z całej Polski. – To jedna z największych tego typu imprez targowych w Północnej Polsce – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.  

Niestety w kolejnych latach plany organizatorów pokrzyżowała pandemia. Organizację targów trzeba było wstrzymać na dwa lata. – W tym roku wracamy do realizacji naszej inicjatywy. Liczymy, że podobnie jak w 2019 roku odwiedzą nas mieszkańcy całego Pomorza, a także goście z Wielkopolski i Kujaw – dodaje wójt.

Organizowane przez Gminę Przechlewo targi mają także wiele zalet natury logistycznej. Teren wystawowy oraz parkingi zlokalizowane są na pasie startowym i płytach postojowych powojskowego lotniska. Dzięki temu nie ma problemów z błotem i piachem. Dojazdy są możliwe zarówno od strony miejscowości Sąpolno, jak i od sąsiednich Konarzyn. Podobnie jak w roku 2019 przygotowanych będzie kilkaset miejsc parkingowych.

Spodziewani wystawcy to przede wszystkim firmy z branży ogrodniczej, leśnej i rolnej. W ofercie znajdą się nie tylko sadzonki drzew i kwiatów, ale także roślin owocowych i sprzętu do ich uprawy. Będą też stoiska instytucji doradczych, przedsiębiorstw oferujących dostęp do ekologicznych źródeł wytwarzania energii, a także stoiska z produktami spożywczymi. Nie zabraknie również małej gastronomii oraz kiermaszów prowadzonych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zapowiadają także liczne wykłady i konferencje tematyczne. Będzie też program artystyczny oraz propozycje rozrywkowe dla całych rodzin.

Szczegółowe informacje dla wystawców znajdują się na stronie internetowej www.przechlewo.pl. Czynna jest też infolinia: 533 363 442.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content