WIOSENNE TARGI OGRODNICZE – JUŻ NIEBAWEM

14 kw., 2022 | Przechlewo

Ponad 100 wystawców zaprezentuje swoje produkty na Wiosennych Targach Ogrodniczych – Przechlewo 2022. Wydarzenie odbędzie się w weekend 23-24 kwietnia na lotnisku w Sąpolnie w gminie Przechlewo. Organizatorzy zapewniają nie tylko o bogatym asortymencie, ale również o licznych imprezach towarzyszących dla całych rodzin.

Wiosenne Targi Ogrodnicze – Przechlewo 2022 to największa tego typu impreza w północnej Polsce. Organizowana jest ona na powojskowym lotnisku w Sąpolnie w gminie Przechlewo. Swoje produkty prezentują tam wystawcy nie tylko z Pomorza, ale również z Wielkopolski, Kujaw i Mazowsza. W większości jest to asortyment związany z ogrodnictwem. – Na miejscu można nabyć sadzonki kwiatów, roślin ozdobnych, drzew i krzewów. Są też nasiona i narzędzia ogrodnicze, odzież ochronna i wszystko co do ogrodu jest potrzebne – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Na innych stoiskach handlowych znaleźć też można rękodzieło, artykuły spożywcze, w tym również z gospodarstw ekologicznych. W tym roku swoje stanowiska będą miały także firmy i organizacje zajmujące się odnawialnymi źródłami energii. Swoje produkty zaprezentują też Koła Gospodyń Wiejskich.

– Na zwiedzających czeka też sporo konkursów. Firmy przygotowują także swoje niespodzianki. Będzie także wystawa koni zimnokrwistych, kucyków. Będą też stoiska gastronomiczne oraz wesołe miasteczko dla dzieci – dodaje wójt.

W sobotę (23.04) o godzinie 15.00 na targowej scenie ruszy także strefa muzyczna. Całość zainauguruje koncert galowy Krajowego Przeglądu Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. R. Minicha. Później odbędzie się koncert „Disco Lato” w wykonaniu zespołu Alibii. Będzie to okazja nie tylko do wspólnego śpiewania, ale również do tańca.

Stoiska handlowe czynne będą w sobotę (23.04) w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę (24.04) w godzinach od 9.00 do 16.00. Wjazd na parkingi dla odwiedzających będzie możliwy od strony Sąpolna i Nowej Wsi (duży parking) oraz od strony Konarzyn (mały parking).

 

 

grafika: UG Przechlewo

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content