WIECZORY Z BIBLIOTEKĄ

7 lis, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Najbliższe już w poniedziałek (8.11). Gościem biblioteki będzie Wojciech Orliński, dziennikarz i autor biografii Stanisława Lema. – Wspólnie będziemy odkrywać tajemnice życiorysu wybitnego futurologa, wybitnego pisarza literatury fantastycznej – zapowiada Łukasz Jakubowski z sępoleńskiej biblioteki. Na spotkanie zapraszamy na godzinę 17.00.

Dzień później (9.11) również o 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Łukasza Gwiździela. „Cztery pory roku na Pojezierzu Krajeńskim”, bo taki tytuł nosić będzie ta wystawa, to zbiór zdjęć przyrodniczych wykonanych między innymi w okolicach Sępólna Krajeńskiego. Oba spotkania są realizowane w ramach projektu Biblioteczny Niezbędnik współfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Spotu.

W piątek 12 listopada o godzinie 17.00 – wieczór poezji w dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida i w setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przed sępoleńską publicznością wystąpią Wanda i Eugeniusz Rzyscy.

15 listopada w poniedziałek, gościem biblioteki będzie Leszek Skaza, wybitny regionalista i historyk. Uczestnicy spotkania będą mogli z nim porozmawiać o jego najnowszej publikacji: „Pałace i dwory gminy Sępólno Krajeńskie”. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

22 listopada również o 17.00 spotkanie w ramach Klubu Podróżnika. Tym razem o swoich przygodach opowie Andrzej Ossowski. Tytuł spotkania: „Rumunia. Góry i niedźwiedzie”. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content