WEŹ UDZIAŁ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM

26 kw., 2021 | Przechlewo

Do 3 maja można dokonać samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym. Tym samym dopełnimy ciążącego na nas obowiązku ustawowego. W spisie powszechnym musi wziąć udział każda osoba przebywająca na stałe w Polsce oraz każdy Polak przebywający czasowo za granicą.

Najszybszą i najprostszą formą spisu jest samospis internetowy. Można go dokonać za pomocą strony internetowej www.spis.gov.pl. W Urzędzie Gminy w Przechlewie przygotowane jest także stanowisko komputerowe przy którym takiego spisu można dokonać. Istnieje też możliwość spisania się drogą telefoniczną pod numerem infolinii GUS: 22 279 99 99. Jeżeli mieszkaniec samodzielnie nie spisze się do 3 maja, po 4 maja skontaktuje się z nim rachmistrz. Dokona on spisu drogą telefoniczną.

– Odpowiedź na wszystkie pytania jest obowiązkowa, jednak w kilku miejscach jest dostępna opcja „nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w punktach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego, czy związków niesformalizowanych. Wszystkie przekazane dane są poufne – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie.

Jedna osoba może też dokonać spisu całej rodziny zamieszkującej pod wspólnym adresem. Nie ma potrzeby, aby osobno spisywali się mąż, żona, czy dorosłe dzieci, jeżeli mieszkają we wspólnym domu. Spis będzie prowadzony do 30 września.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content