Malowanie na wodzie, zajęcia plastyczne z wykorzystaniem natury, sztuka na kółkach, kuferek osobliwości. Te i inne atrakcje dla dzieci i młodzieży przygotowuje Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wszystko to w ramach wakacyjnej akcji – Akademia Sztuki.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w dniach od 1 do 5 lipca w godzinach 9.00 – 13.00 w Sępólnie Krajeńskim. „Serdecznie zapraszamy do nas wszystkie dzieci, które mają bujną wyobraźnię, które nie chcą siedzieć w domu przed telewizorem, które chcą tworzyć. Zapewnimy dużo radości i spontaniczności” – zapewnia Bogusława Zgrzeba z Centrum Kultury i Sztuki.

W programie przewidziano wiele ciekawych zajęć artystycznych, w tym między innymi malowanie na wodzie, starą techniką pochodzącą z Turcji. Uczestnicy warsztatów tworzyć będą także ruchome obrazy, które później będzie można oglądać przed siedzibą CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Będzie też pastelowe szaleństwo i wiele innych, niespotykanych dotąd atrakcji.

Zainteresowani udziałem w akcji muszą się wcześniej zapisać w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki. Zgłoszenia już są przyjmowane. Ilość miejsc jest jednak ograniczona. O zakwalifikowaniu do Akademii Sztuki decydować będzie kolejność zgłoszeń.

fot. serwissamorzadowy.eu