WAKACJE W SĘPÓLNIE – OFERTA DLA NAJMŁODSZYCH

28 cze, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Kilkadziesiąt propozycji zajęć, zabaw i półkolonii, mają na tegoroczne wakacje sępoleńskie placówki samorządowe. Swoje oferty prezentują: Centrum Kultury i Sztuki wraz Wiejskimi Ośrodkami Kultury, Biblioteka Publiczna, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Przedszkole nr 1.  Zajęcia są adresowane do dzieci, zarówno z Gminy Sępólno Krajeńskie, jak i przebywających w tym czasie u nas na wakacjach.

Pierwsze zajęcia już ruszyły. Od poniedziałku Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim prowadzi Pirackie Wakacje. Jest to cykl imprez dla dzieci w wieku 8-15 lat. Uczestnicy zabawy wcielają się w rolę morskich piratów, poznają tajniki żeglarstwa, a także odkrywają tajemnice bezludnej wyspy. Zajęcia te potrwają do 8 lipca. Koszt udziału w warsztatach to 40 zł za dziecko. Z bezpłatnej oferty można za to skorzystać w Wałdowie. Tamtejszy Wiejski Ośrodek Kultury w dniach 18-29 lipca, zorganizuje półkolonie dla dzieci. Zajęcia będą się odbywały codziennie (za wyjątkiem sobót i niedziel) w godzinach 10.00-14.00.  W programie między innymi: zajęcia taneczne, plastyczne, sportowe, muzyczne i cyrkowe. Nieco wcześniej, bo w dniach 04-15 lipca, zajęcia prowadzone będą w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie. Tam w godzinach od 10.00-13.00, organizowane będą piesze wycieczki, zajęcia taneczne, konkursy zręcznościowe oraz warsztaty plastyczne. Oferta obu tych placówek jest kierowana do dzieci w wieku od 3 do 16 lat. W dniach 25-29 lipca półkolonie dla dzieci w wieku 7-10 lat zorganizuje Gminne Przedszkole nr 1, przy ul. Nowy Rynek 2 w Sępólnie Krajeńskim. W tym przypadku wymagane są wcześniejsze zapisy. Są one przyjmowane osobiście w siedzibie placówki oraz telefonicznie (52-388 20 79 oraz 666 020 610). Udział w półkoloniach będzie płatny. Koszt – 30zł za dziecko.

Półkolonie organizuje także Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Zajęcia będą się odbywały w dniach 1-12 sierpnia w godzinach 10.00-14.00. Jest to oferta dla dzieci w wieku 7-12 lat. Niezależnie od pory dnia oraz wieku, można czytać ebooki. Biblioteka w Sępólnie oferuje bezpłatny dostęp do kilkunastu tysięcy tytułów. Wystarczy zgłosić się wcześniej do placówki i pobrać unikatowe hasło. Później z ebooków można już korzystać w każdym miejscu na ziemi.  Sępoleńska biblioteka ogłosiła także konkurs fotograficzny. W trakcie wakacji organizowane będą tam też wystawy i spotkania z ciekawymi ludźmi. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie placówki:  www.biblioteka-sepolno.pl

Półkolonie na sportowo organizuje natomiast Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Są to codziennie, 6 godzinne treningi i inne atrakcje dla dzieci w wieku 7-13 lat. Niestety na te zajęcia nie ma już wolnych miejsc.

Czytaj cały artykuł
Skip to content