W WYSOKIEJ KRAJEŃSKIEJ RUSZYŁY PRACE DROGOWE

1 gru, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Rozpoczęły się prace drogowe na kolejnym odcinku położonym na terenach wiejskich w gminie Sępólno Krajeńskie. Tym razem roboty prowadzone są w miejscowości Wysoka Krajeńska. Potrwają one najpóźniej do połowy przyszłego roku.

Budowana droga to główny trakt prowadzący przez miejscowość. Ma on kształt litery „U” i jest równoległy do torów kolejowych. Wyznaczony do naprawy odcinek ma długość 1,2 km. Rozpoczyna się przy jednym przejeździe kolejowym, wiedzie dalej przez wieś, kończąc się przy drugim przejeździe.

– Ta droga będzie wykonana całkowicie od podstaw, czyli będzie zerwana stara nawierzchnia, która jest już dosyć mocno zniszczona. Na to będzie wybudowana cała nowa podbudowa i nowa nawierzchnia asfaltowa. Powstaną także zjazdy do posesji – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Jeszcze w tym roku wykonany zostanie zarys drogi. Sam asfalt będzie wylewany wiosną przyszłego roku. Całość ma kosztować niespełna 1,5 mln złotych. Połowa to dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content