W TYM ROKU NIE BĘDZIE ZEBRAŃ SOŁECKICH

15 lut, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Z powodu pandemii koronawirusa oraz związanych z tym ograniczeń sanitarnych, w tym roku zebrania sołeckie w Gminie Sępólno Krajeńskie nie odbędą się. Chodzi o brak możliwości organizowania zgromadzeń.

Zebrania wiejskie odbywają się co roku w okresie od stycznia do marca. „Były to zebrania podczas których podsumowywano działalność rad sołeckich i sołtysów za poprzedni rok. To też okazja do dyskusji z władzami gminy na temat spraw bieżących, ważnych dla poszczególnych miejscowości. Tym razem ze względu na warunki pandemiczne, nie będzie można tych zebrań zorganizować” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nie oznacza to jednak, że kontakt mieszkańców z Ratuszem został zawieszony. Z pomocą przyjdą bowiem sołtysi oraz członkowie rad sołeckich. To z nimi warto się kontaktować. Jako organy pomocnicze gminy, mają oni bezpośredni kontakt z burmistrzem oraz pracownikami Urzędu Miejskiego. 

Z tego samego powodu w tym roku nie będzie także ogłaszany budżet obywatelski. Jego przygotowanie wymaga przeprowadzenia konsultacji społecznych, a to wiązałoby się z organizacją zgromadzeń.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content