W SOBOTĘ RUSZAJĄ DNI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

1 sie, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Jarmark, koncerty, spektakle, festyny, wystawy, wydarzenia sportowe oraz uroczysta sesja Rady Miejskiej – to atrakcje, jakie przygotowano na Dni Sępólna Krajeńskiego. Tegoroczne świętowanie potrwa od soboty – 6 sierpnia do niedzieli – 14 sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Całość zainauguruje Jarmark św. Wawrzyńca. To wydarzenie, podczas którego lokalni sprzedawcy i rękodzielnicy mogą zaprezentować swoje wyroby. Całości towarzyszyć będzie część artystyczna. Na scenie wystąpią akordeonista Maciej Gucik oraz wokalista Jacek Silski. Jarmark św. Wawrzyńca startuje w sobotę (6.08) o godzinie 14.00 na targowisku miejskim „Mój Rynek”.

Niedziela (7.08) to z kolei dzień pełen różnego rodzaju wydarzeń, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – zapewniają organizatorzy. O 11.00 rozpocznie się festyn przygotowywany przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe. O 13.00 na stadionie CSiR rozegrany zostanie mecz charytatywny, w którym wystąpią popularne gwiazdy sportu, estrady i telewizji. Od 12.00 w swoje progi zaprasza Muzeum PRL. O 16.00 na sępoleńskim molo – spotkanie z aktorem Marcinem Bosakiem. O 21.30, ponownie na stadionie, obejrzeć będzie można film w kinie plenerowym. To wydarzenie ma także charakter dobroczynny. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie małej Zosi z Wałdowa.

W poniedziałek (8.08) zapraszamy na warsztaty komputerowe do GCI oraz na rodzinne przejażdżki z TKKF. Wtorek (9.08) to z kolej tradycyjne „Śniadanie na trawie”. – Aktywne i edukacyjne spotkanie ze zdrową żywnością w sielskim klimacie wystartuje – jak na śniadanie przystało – z samego rana o godzinie 10.00 – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Po południu na molo będzie można obejrzeć też spektakl teatralny.

Środa (10.08) to dzień w którym przypada liturgiczne wspomnienie świętego Wawrzyńca, patrona Sępólna Krajeńskiego. Uroczystości zainauguruje msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00 w kościele parafialnym. O 10.30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której zostanie wręczona statuetka Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez samorząd Sępólna Krajeńskiego osobom, które w sposób szczególny przysłużyły się do promocji miasta i regionu. Koncerty gwiazd zaplanowano na sobotę – 13 sierpnia. W tym roku w Sępólnie Krajeńskim wystąpi między innymi Varius Manx.

Wszystkich wydarzeń zaplanowanych na tegoroczne obchody Dni Sępólna Krajeńskiego jest aż 30. Szczegółowy ich wykaz znajduje się na stronach internetowych: Gminy Sępólno Krajeńskie, Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Sportu i Rekreacji, w prasie oraz na portalach lokalnych serwisów informacyjnych.

 

PLAN WYDARZEŃ

DNI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO 2022

6-14 SIEPRNIA 2022

Sobota 6 sierpnia

godz. 10:00     Uroczyste obchody 20-lecia reaktywacji Strzeleckiego Bractwa Kurkowego – Strzelanie z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego i 20-lecia reaktywacji Strzeleckiego Bractwa Kurkowego (strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego)

godz. 14:00     Jarmark św. Wawrzyńca w Sępólnie Krajeńskim (Targowisko Miejskie „Mój Rynek”)

godz. 16:00     Koncert akoredeonisty Macieja Gucika (Targowisko Miejskie „Mój Rynek”)

godz. 17:30     Koncert Jacka Silskiego (Targowisko Miejskie „Mój Rynek”)

 

Niedziela 7 sierpnia

godz. 11:00      Festyn dla mieszkańców z okazji 20-lecia reaktywacji Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Sępólnie Krajeńskim (strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego)

godz.13:00      Gramy dla Zosi – Mecz charytatywny reprezentacja artystów polskich (Gwiazdy sportu, estrady i telewizji) kontra LZS Wałdowo (Centrum Sportu i Rekreacji)

godz. 12:00     Bazarek PRL-u (Muzeum PRL-u)

godz. 16:00     Kawiarenka Wymiany Myśli – o aktorstwie i życiu z Marcinem Bosakiem (molo sępoleńskie)

godz. 21:30      Kino dla Zosi (Stadion Miejski w Sępólnie Krajeńskim)

 

Poniedziałek 8 sierpnia

godz. 11:00     „Sępólno dawniej, dziś i w roku 2072!” warsztaty komputerowe (Gminne Centrum Informacji)

godz. 14:00     Rodzinne przejażdżki z TKKF (bezpłatne wypożyczanie sprzętu wodnego: rowery, kajaki, łodzie), gry i zabawy w kajakarni  (Przystań TKKF, Jezioro Sępoleńskie)

 

Wtorek 9 sierpnia

godz. 10:00     Sielskie śniadanie na trawie (Plac przed Centrum Kultury i Sztuki)

godz. 11:00      „Ułóż puzzle odkryj Krajnę” interaktywne puzzle (Gminne Centrum Informacji)

godz. 16:00     Spektakl teatralny pt. „Księżniczka Rosa i Klimek” w wykonaniu Teatru Katarynka (molo sępoleńskie)

 

Środa 10 sierpnia

godz. 9:00      Msza św. w intencji Mieszkańców (Kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 10:30     Uroczysta Sesja Rady Miejskiej połączona z wręczeniem nagrody św. Wawrzyńca (Centrum Kultury i Sztuki)

godz. 16:00     Międzypokoleniowy spektakl teatralny pt. „Zaczarowany kapturek” w wykonaniu Teatr Falkoshow Zaułek Animacji (molo sępoleńskie)

 

Czwartek 11 sierpnia

godz. 11:00      Kultura smacznego (Rynek miejski w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 16:30     Pokonkursowa wystawa fotograficzna „Osobliwe miejsca Sępólna Krajeńskiego” oraz rozdanie nagród laureatom konkursu  (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza)

 

Piątek 12 sierpnia

godz. 15:00      Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów (Plaża miejska)

godz. 16:00      VI edycji Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza)

godz. 16:00      Rodzinne przejażdżki z TKKF – bezpłatne wypożyczanie sprzętu: rowery, riksze (Przystań TKKF, Jezioro Sępoleńskie)

 

Sobota 13 sierpnia

godz. 10:00     Regaty św. Wawrzyńca o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego (Jezioro Sępoleńskie)

godz. 10;00     Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn z okazji obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego (Centrum Sportu i Rekreacji)

godz. 15:00     Spinningowe zawody mikstów oraz par mieszanych senior – junior na jeziorze sępoleńskim (Stanica wędkarska KW nr 121)

godz. 19:30     Strefa Debiutów – Koncert zespołów Vibe i Entfloria (Płyta Boiska Głównego Centrum Sportu i Rekreacji)

godz. 21:00     Koncert zespołu Varius Manx & Katarzyny Stankiewicz (Płyta Boiska Głównego Centrum Sportu i Rekreacji)

 

Niedziela 14 sierpnia

godz. 10:00     Regaty św. Wawrzyńca o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego (Jezioro Sępoleńskie)

godz. 10:00     Otwarty Turniej w Bule Dublety z okazji obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego (Centrum Sportu i Rekreacji)

godz. 20:00    Bitwa DJ-ów – Wielka Dyskoteka pod gwiazdami (Muszla Koncertowa)

 

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content