W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM ZAPOWIADA SIĘ DOBRY ROK W INWESTYCJACH

19 sty, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Dwadzieścia dziewięć inwestycji o łącznej wartości 29,5 mln zł realizowanych będzie w tym roku w Gminie Sępólno Krajeńskie. Oznacza to, że prawie co trzecia złotówka z miejskiego budżetu przeznaczona będzie na wydatki majątkowe. Rok 2024 będzie drugim z rzędu, z tak wysokim wskaźnikiem inwestycyjnym.

Wśród najważniejszych zadań zapisanych w tegorocznym budżecie jest m.in. dokończenie remontów dróg osiedlowych w Sępólnie Krajeńskim oraz rozpoczęcie prac na drogach poza miastem. Mowa tu na przykład o drogach wewnętrznych w Kawlach, Piasecznie, Świdwiu, Sikorzu, Trzcianach i Dziechowie. Budowana będzie też droga w Wałdówku i dalej w kierunku Małej Kloni. W roku 2024 ruszy też budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Niechorz i Lutowo. 

W ramach zadań przyjętych do budżetu będą też takie, które są związane z ułatwieniem dostępu do obiektów publicznych osobom niepełnosprawnym. – Będziemy realizowali dwie windy, jedna w Bibliotece Publicznej, druga w Urzędzie Miejskim – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Będą również nowe inwestycje kubaturowe. – W ramach budżetu zabezpieczyliśmy też środki na dokumentację techniczną i rozpoczęcie rozbudowy Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. W roku 2024 ruszy także budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego oraz rozbudowa Centrum Małego Dziecka i Rodziny. Na wszystkie te zadania pozyskaliśmy dofinansowania zewnętrzne – dodaje burmistrz. 

Oprócz powyższych realizacji Gmina Sępólno Krajeńskie zamierza w tym roku zbudować także świetlicę wiejską w miejscowości Zboże oraz zmodernizować pełnowymiarowe boisko boczne przy Centrum Sportu i Rekreacji. Docelowo będzie to obiekt ze sztuczną nawierzchnią. W ubiegłym roku zamontowano już jego oświetlenie.

Lista zadań inwestycyjnych z pewnością będzie się powiększała. Powodem jest ot choćby otrzymane już po uchwaleniu budżetu zapewnienie o dofinansowaniu wymiany opraw w latarniach ulicznych w ramach programu Rozświetlona Polska. Dzięki tej inicjatywie na terenie gminy Sępólno Krajeńskie, wszystkie nieefektywne energetycznie lapy uliczne, zastąpione będą nowymi energooszczędnymi oprawami LED. Planuje się też wprowadzenie do budżetu środków na opracowanie dokumentacji technicznej dla przyszłej sali gimnastycznej w Zbożu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content