W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM POWSTANIE SKATEPARK

29 gru, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Jest decyzja o dofinansowaniu, a zatem budowę można będzie rozpocząć. Mowa o nowym skateparku, który powstanie w Sępólnie Krajeńskim. Obiekt będzie budowany na Placu Przyjaźni nieopodal Targowiska Miejskiego.

Starania o pieniądze zewnętrzne na budowę skateparku trwały od dłuższego czasu. Ostatecznie środki przyznano i będzie można rozpocząć roboty budowlane.

– Jest to projekt zgłoszony przez naszych mieszkańców, przez dzieci i młodzież, poparty przez stowarzyszenie, ale też i radnych, którzy uchwalili swego czasu decyzję o przystąpieniu do realizacji tego zadania – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Znane jest już miejsce, gdzie nowy skatepark powstanie. Gotowa jest też pełna dokumentacja.

– Obiekt będzie budowany na Placu Przyjaźni, mniej więcej w tym miejscu, gdzie dzisiaj jest siłownia plenerowa. Ona zostanie umieszczona w innym miejscu, natomiast skatepark będzie powiązany z miasteczkiem ruchu rowerowego, które na Placu Przyjaźni się mieści – dodaje burmistrz.

Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku. Ma ona kosztować nieco ponad 2 mln zł. 85 procent wartości zadania stanowić będzie otrzymane dofinansowanie unijne.

 

 

zdjęcie ilustracyjne (serwissamorzadowy.eu)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content