W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM POWSTANIE CENTRUM OPIEKUŃCZO – MIESZKALNE

31 mar, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Najpóźniej za dwa lata gotowe ma być w Sępólnie Krajeńskim Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne. To nowa instytucja, która będzie sprawowała opiekę nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Na budowę obiektu Gmina Sępólno Krajeńskie nie powinna wydać ani złotówki. Samorząd otrzymał bowiem dofinansowanie równowarte całej inwestycji.

Budynek Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego powstanie na Placu Przyjaźni. Będzie to w pełni wyposażony obiekt, w którym specjaliści będą mogli czasowo zaopiekować się niesamodzielnymi osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Chodzi o tak zwaną opiekę wytchnieniową. Z oferty centrum skorzystają rodziny mające pod swoją opieką obłożnie chore dziecko lub rodzica wymagającego całodobowej opieki. W przypadku choroby opiekuna lub potrzeby jego wyjazdu – placówka przyjmie na kilka godzin lub nawet kilka dni, osobę, którą ów opiekun na co dzień się zajmuje. W nowym obiekcie jednorazowo będzie mogło przebywać od 15 do 20 pacjentów. Całość ma być urządzona tak, aby obiekt nie przypominał szpitala, a bardziej sanatorium.

W budynku będą pokoje mieszkalne, wyposażone również w łazienki, będzie też duży pokój, sala rehabilitacyjna i pokój dla pielęgniarki. Wokół budynku urządzona będzie zieleń, wiata wypoczynkowa, siłownia i ogródek – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Budowa obiektu ma kosztować około 3,2 mln zł. Sępólno Krajeńskie jest jedną z dwóch gmin w całym województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały rządowe wsparcie na to zadanie. Przetarg na budowę obiektu zostanie ogłoszony już niebawem.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content