W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM NIEBAWEM RUSZY BUDOWA SKATEPARKU

14 lut, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze w tym roku w Sępólnie Krajeńskim powstanie skatepark. Będzie to pierwszy taki obiekt w gminie. Co ważne, jego wygląd zaprojektowali uczniowie miejscowych szkół. Oni też postulowali o urządzenie takiego miejsca.

Skatepark powstanie na Placu Przyjaźni w miejscu, gdzie obecnie znajduje się siłownia plenerowa. Siłownia natomiast zostanie przeniesiona w inne miejsce. Ostateczną koncepcję i wyposażenie nowego skateparku wymyślili jego przyszli użytkownicy, czyli dzieci i młodzież. Oni też postulowali o taką inwestycję – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

– Gmina Sępólno Krajeńskie przystępując do realizacji tego zadania zamówiła dokumentację techniczną, której koncepcja została uzgodniona z najbardziej zainteresowanymi, czyli z dziećmi i z młodzieżą. Oni wskazywali nam jakie urządzenia tam powinny się znaleźć, jak powinien ten skatepark wyglądać, więc bardzo się cieszymy, że to zadanie jest właśnie skonsultowane z tymi, którzy z tego miejsca będą w przyszłości korzystać. Wcześniej właśnie o tę inwestycję młodzież postulowała. Zebrała nawet stosowną ilość podpisów. Było też poparcie tego zadania przez stowarzyszenia działające na terenie naszej gminy. Inicjatywę poparli również rodzice i środowiska szkolne – dodaje burmistrz.

Gmina liczy na to, że budowa obiektu rozpocznie się niebawem. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, skatepark będzie gotowy jeszcze przed wakacjami. Według kosztorysu ma on kosztować około 2,4 mln zł. 85 procent tej kwoty to dofinansowanie unijne, jakie w drodze konkursu otrzymała Gmina Sępólno Krajeńskie.

 

 

grafika: wizualizacja komputerowa przyszłego skateparku (SLO CONCEPT – źródło: UM w Sępólnie Krajeńskim)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content