W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM BĘDZIE STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA

2 gru, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Po nowym roku strefa płatnego parkowania w Sępólnie Krajeńskim zostanie rozszerzona. Parkometry pojawią się między innymi na Placu Wolności, przy Urzędzie Miejskim i na ulicach: Nowy Rynek, Jeziornej i Młyńskiej.

Obecnie w Sępólnie Krajeńskim działa niewielka strefa na której parkowanie jest płatne. Obejmuje ona obszar nieco ponad dwudziestu miejsc przy Placu Wolności. 

– Jest tam zatrudniona osoba, która pobiera opłaty. To rozwiązanie wymusza na kierowcach pozostawianie aut na krótko. Nie mamy już sytuacji, że ktoś blokuje miejsce parkingowe przez 8 czy 10 godzin – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

I to właśnie wymuszenie rotacji pojazdów było powodem wprowadzenia strefy płatnego parkowania w kolejnych częściach miasta. Niebawem odpowiednie oznaczenie pojawi się na Placu Wolności, przy Urzędzie Miejskim na ulicy dojazdowej do targowiska, w pobliżu molo oraz na ulicach: Ratuszowej, Nowy Rynek, Jeziornej i Młyńskiej. Parkowanie będzie płatne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00. W soboty, niedziele i święta przez cały dzień postój będzie zwolniony z opłat. Bilety parkingowe będzie trzeba kupować w parkometrach lub za pomocą aplikacji na smartfony. Opłata za postój wyniesie: 2 zł za parkowanie do 30 min, 3 zł za pierwszą godzinę postoju, 3,5 zł za drugą godzinę, 4 zł za trzecią godzinę oraz 3 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania. Wyjątek będą stanowiły płatne parkingi przed Urzędem Miejskim. Tam pierwsze pół godziny postoju będzie bezpłatne. Roczna opłata abonamentowa dla mieszkańców strefy została ustalona na poziomie 270 zł.

Strefa płatnego parkowania zostanie wprowadzona po wyłonieniu firmy, która w imieniu samorządu stanie się operatorem strefy. Ona też zajmie się montażem i obsługą parkometrów. Jej pracownicy będą posiadali także uprawnienia do kontroli biletów parkingowych. Opłata dodatkowa (karna) za brak biletu parkingowego wynosić będzie 50 zł.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content