W PRZECHLEWIE RUSZYŁY KOLEJNE DWIE DUŻE INWESTYCJE

24 wrz., 2021 | Przechlewo

Nowa remiza dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz nowe Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne to obiekty, których budowa rozpoczęła się w Przechlewie w powiecie człuchowskim. Po ubiegłorocznej adaptacji starej kamienicy na potrzeby biblioteki, będą to dwie największe inwestycje gminne ostatnich kilku lat.

Oba zadania otrzymały rządowe dofinansowanie o łącznej wartości prawie 5 milionów złotych. Całkowita wartość obu inwestycji to nieco ponad 7 milionów.

Nowa remiza zastąpi dotychczasową, która nie spełnia już obecnych standardów. Będzie w niej nie tylko miejsce na pojazdy i sprzęt gaśniczy, ale także garaż dla stacjonującej w Przechlewie karetki pogotowia. W nowym obiekcie znajdzie się też miejsce na urządzenie sanitariatów, magazynów oraz pomieszczeń wypoczynkowych dla strażaków i sanitariuszy.

Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne to z kolei obiekt w którym swoją siedzibę będzie miał między innymi Środowiskowy Dom Samopomocy. Będzie to też instytucja świadcząca usługi opiekuńcze dla osób obłożnie chorych i w podeszłym wieku. 

Prace budowlane na obu inwestycjach już trwają. Obiekty powstaną przy ulicy Szkolnej, w niedalekim sąsiedztwie od siebie. Wszystko powinno być gotowe pod koniec przyszłego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content