W PRZECHLEWIE RUSZAJĄ ZAJĘCIA KULTURALNE I ROZRYWKOWE DLA UCHODŹCÓW

4 mar, 2022 | Przechlewo

Od poniedziałku w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie startują zajęcia dla gości z Ukrainy. Skorzystać z nich będą mogły nie tylko dzieci, ale także dorośli. Na miejscu do ich dyspozycji będzie też tłumacz.

Do Przechlewa przybyli już pierwsi uchodźcy. Są to najczęściej rodziny pracowników zatrudnionych w okolicznych zakładach. Wszyscy oni już od najbliższego poniedziałku będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej oferty. A jest ona bardzo bogata – zapewnia Elżbieta Baran, dyrektor GBiCK w Przechlewie.

– W każdy poniedziałek i w każdy czwartek, między godziną 10.00 a 13.00, będziemy prowadzić zorganizowane zajęcia dla uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy dzieci, młodzież osoby dorosłe, wszystkie osoby, które chciałyby spędzić miło czas, odstresować się, odreagować. Mamy w tym czasie przygotowane animacje dla dzieci, gry planszowe, zajęcia manualne, warsztaty kulinarne, chcemy zorganizować wycieczki piesze, żeby zapoznać się z naszą piękną gminą. Będziemy czytać bajki w języku ukraińskim, ale możemy czytać też po polsku i z tłumaczem – dodaje dyrektor. Cały czas dostępny będzie też kącik malucha z zabawkami. W tym czasie dla dorosłych otwarty jest salonik prasowy, w którym można odpocząć, porozmawiać, wypić kawę lub herbatę.

W każdy wtorek o godzinie 16.00 w sali głównej domu kultury organizowane będą natomiast zajęcia taneczne. To oferta dla dzieci. W treningach mogą brać udział zarówno dzieci polskie jak i ukraińskie. Celem inicjatywy jest jak najszybsza ich integracja.   

Z kolei w środy o 16.00 w bibliotece odbywać się będą zajęcia malarskie. To także warsztaty otwarte. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Ponadto przypominamy o możliwości korzystania z zasobów biblioteki, w tym także z pracowni internetowej. Placówka jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content