W PRZECHLEWIE OPŁATA ZA ŚMIECI NIE ZMIENI SIĘ

31 mar, 2022 | Przechlewo

22 złote od mieszkańca – to wysokość opłaty za wywóz śmieci, która wciąż będzie obowiązywała w Gminie Przechlewo. Samorząd rozstrzygnął przetarg na wywóz śmieci. Jego wynik wskazuje na to, że tzw. podatku śmieciowego nie trzeba będzie podwyższać.

Wywozem śmieci nadal zajmować się będzie ZOM Klawkowo – firma, która od lat świadczy te usługi na terenie gminy Przechlewo. Samorząd co roku ogłaszał przetarg na wywóz opadów. W tym roku gmina zdecydowała się na ogłoszenie przetargu nie na rok, lecz na trzy lata do przodu. Efektem tego zabiegu było rozstrzygnięcie korzystne dla mieszkańców – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. – Jesteśmy zadowoleni z tego, że mimo dużej inflacji, wzrastających kosztów, uda się zachować dotychczasowe stawki, które są na poziomie 22 zł oraz 20,50 zł dla osób, które posiadają kompostownik – dodaje wójt.

Koszty wywozu śmieci są jednym z czynników wpływających na wysokość podatku śmieciowego. Drugim czynnikiem jest cenna ich utylizacji w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów. Gmina Przechlewo dostarcza je do zakładu w Nowy Dworze koło Chojnic. Jeżeli sytuacja rynkowa i prawna nie zmieni się, jest szansa na to, że niebawem Przechlewo będzie miało najniższe stawki nie tylko w regionie, ale też w całym województwie pomorskim.

Do przetargu przystąpiły trzy firmy. Wygrana dotychczasowego operatora nie będzie powodowała konieczności wymiany pojemników, ani żadnych istotnych zmian w systemie wywozu odpadów.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content