W PONIEDZIAŁEK DZIEŃ OTWARTY OSP I ŚDS – PRZYJDŹ I TY!

17 mar, 2023 | Przechlewo

Jak wygląda nowa remiza przechlewskiej straży pożarnej?, czym jest i jak działa Środowiskowy Dom Samopomocy w Przechlewie?. Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć już w najbliższy poniedziałek (20.03). W godzinach od 10.00 do 17.00 trwać będzie dzień otwarty obu tych instytucji.

W tym czasie każdy będzie mógł przyjść i porozmawiać ze strażakami, obejrzeć sprzęt i nową siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej. Tuż obok znajduje się nowe Gminne Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne, a w nim Środowiskowy Dom Samopomocy. Będzie to okazja, aby za jednym razem odwiedzić oba te obiekty.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców i gości, którzy chcieliby zobaczyć jedne z większych inwestycji ostatnich lat w naszej gminie. Mowa tutaj o budynku nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. W poniedziałek od godziny 10.00 do godziny 17.00 można przyjść, a osoby, które w tym czasie będą w budynkach, oprowadzą i pokażą zaułki tych nowych inwestycji. Myślę, że warto przyjść i zapoznać się z tym, jak inwestycje w naszej gminie powstają, że służą nam wszystkim, że zwiększają nasze bezpieczeństwo i powiększają komfort życia w naszej gminie – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Oba obiekty znajdują się przy ulicy Staroszkolnej. Ich budowa kosztowała 7,6 mln zł. 5 milionów to pozyskane przez Gminę Przechlewo dofinansowania rządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content