W KOCZALE POWSTANIE ŻŁOBEK

21 lis, 2023 | Koczała

Jedenaścioro maluchów znajdzie opiekę w żłobku, który powstanie w Koczale. Samorząd pozyskał dofinansowanie na prowadzenie takiej placówki przez pierwsze trzy lata. Będzie ona uruchomiona na początku 2025 roku.

Do tej pory żłobka w Koczale nigdy nie było. Nie było też obiektu, w którym można by je z dnia na dzień uruchomić. Stąd też na potrzeby nowej instytucji przebudowany zostanie jeden z obiektów gminnych. – Żłobek będzie umiejscowiony przy ulicy Młodzieżowej 8, w naszym kompleksie przedszkolnym w skrzydle, gdzie wcześniej znajdowały się pomieszczenia hotelowe. To skrzydło nie tylko odnawiamy, ale też przerabiamy całą część kuchenną. Wszystko musimy dostosować do potrzeb przyszłego żłobka – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Prace remontowe będą prowadzone w przyszłym toku. Zgodnie z umową wszystko ma być gotowe najpóźniej w lutym 2025 roku. Wtedy dopiero placówka będzie mogła przyjąć pierwszych podopiecznych. Na prowadzenie żłobka gmina otrzymała od Wojewody Pomorskiego unijne dofinansowanie w wysokości 136 510 złotych. Wartość całego projektu oszacowano na 1 milion złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content