W BRUSACH POWSTANIE RADA SENIORÓW

27 kwi, 2022 | Brusy

Od 7 do 12 członków będzie liczyła nowo powoływana Rada Seniorów w Brusach. Prace związane ukonstytuowaniem takiego organu już trwają. Przyjmowane są właśnie zgłoszenia kandydatów.

Inicjatywa utworzenia w Brusach Rady Seniorów wyszła od Burmistrza i Rady Miejskiej. Nowe gremium nie będzie miało mocy uchwałodawczej, tak jak Rada Miejska. Będzie to bowiem organ doradczy.

– Pomysł aby taka rada powstała w Gminie Brusy wziął się stąd, żeby docenić tę grupę, żeby wsłuchać się w jej potrzeby. Chcemy zachęcić naszych seniorów do uczestnictwa w życiu społecznym całej gminy. Chcemy też wysłuchać ich opinii jako osób starszych, jako osób doświadczonych – mówi Mariola Rodzeń, sekretarz Gminy Brusy.

Aby zostać członkiem Rady Seniorów w Brusach trzeba mieć skończone 60 lat. Kandydaci do rady mogą być zgłaszani przez organizacje pozarządowe. Możliwe są także zgłoszenia indywidualne. W tym jednak przypadku kandydat musi zebrać co najmniej 15 podpisów poparcia od innych seniorów. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miejskim w Brusach do końca maja.

 

 

grafika: UM w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content