VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU JUŻ W PIĄTEK

28 lip, 2021 | Brusy

Pięć zespołów z Polski w formule tradycyjnej oraz pięć zespołów zza granicy w formule on-line. Tak będzie wyglądał tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Impreza rusza już w piątek (30.07) w Brusach.

Wszystkie występy oraz imprezy towarzyszące odbywać się będą na placu przy Szkole Podstawowej nr 2. Całość zainauguruje koncert Zespołu Pieśni i Tańca Krebane, który rozpocznie się o godzinie 17.00. Później na scenie pojawią się także: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej oraz Zespół Tańca Ludowego Neptun. Finałem części folklorystycznej będzie transmisja wideo występu zespołu Rosna Kitka z Bułgarii. Wieczór zakończy koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Sobotnie imprezy na placu przy szkole rozpoczną się już o 12.00. Wówczas to wystartuje Festiwal Swojskich Smaków. O 15.00 ruszy Jarmark Zaborski. Koncerty festiwalowe rozpoczną się o 16.00.

– Zapraszam bardzo serdecznie na wszystkie wydarzenia, zapraszam naszych mieszkańców, gości, turystów. Imprezy te są otwarte, darmowe. Jest to na pewno dodatkowa duża atrakcja w okresie letnim. Wszyscy jesteśmy już trochę spragnieni dużych imprez kulturalnych, a więc naprawdę warto skorzystać z takich wydarzeń – zaprasza Witold Ossowski, Burmistrz Brus. Sobotnie koncerty festiwalowe w Brusach zakończy występ zespołu Baciary. Przez dwa dni całości towarzyszyć będą również liczne trakcje dla dzieci.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content